У проєкті «Різдво з Україною» беруть участь підприємці-переселенці та соціальні волонтерські ініціативи 

Цьогоріч у 11 країнах Європи тривають благодійні ярмарки «Різдво з Україною». Проєкт організовано та реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Презентують наші традиції та ремесла підприємці і соціальні волонтерські проєкти. 

Учасниця ярмарку, підприємниця Марина — уродженка Лисичанська Луганської області, має доньку Марію та чоловіка Андрія, який із 2015 року боронить Україну. У 2022 році із зони безпосередніх бойових дій мати й донька переїхали до Дніпра, аби бути ближче до чоловіка-військового. Звідти під час ротації Андрія родина перемістилася до Львова. Саме тоді дочка закінчила навчатися на дизайнера-ілюстратора. До того ж у Марини був досвід підприємницької діяльності. Так виникла ідея створювати ілюстрації та наносити їх на листівки, чашки, постери, одяг. Процес відбувається на власному невеликому виробництві, продукцію розповсюджують через соцмережі й сувенірні магазини. Андрій знову відправився на передову, і дівчата постійно їздять до нього із волонтерами, привозять допомогу підрозділу. Всі кошти, що зберуть під час участі в ярмарку, планують передати для закупівлі необхідних речей саме для цього підрозділу. 

Підприємниця Валерія з Харкова займається виготовленням листівок ручної роботи, дизайн яких створює її дочка-підліток. Майстрині не полишали місто навіть під час активних бойових дій і продовжують там жити зараз, попри регулярні обстріли.  

Також у проєкті «Різдво з Україною» взяли участь соціальні волонтерські проєкти. Зокрема, майстри Андрій і Петро разом із колегами проводили для дітей майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок та виробів із соломи. Ці іграшки передали на ярмарки. Вторговані кошти спрямують у Благодійний Фонд «Тихо», який допомагає закуповувати квадрокоптери для підрозділів. 

З такою ж благодійною ініціативою долучилось багато майстринь-переселенок з окупованих територій з різноманітними виробами: в’язаними шкарпетками, шапками, іграшками, вишитими бантами, дідухами, виробами із глини. 

Вас може зацікавити

ЮНЕСКО внесло ще 2 об’єкти культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

ЮНЕСКО внесло ще 2 об’єкти культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО