У Римі міністри культури України та Італії оглянули виставкові проєкти в рамках культурної програми URC2025

Події URC2025

10 липня під час Конференції з питань відновлення України (URC2025), Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький та Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі оглянули виставкові проєкти у рамках культурної програми на URC2025. 

Серед представлених ініціатив — імерсивна виставка «Unbreakable Ukraine», тизер виставки сучасного мистецтва «Маленький принц», а також інсталяція артоб’єкта «ДАХ II (Vernacular Hardcore)».

Виставкові проєкти демонструють роль культури у збереженні стійкості суспільства та потенціалу до розвитку України в умовах війни. 

Зокрема в Музеї цивілізацій  відбулося офіційне відкриття виставки DAKH II (Vernacular Hardcore) та «Маленький Принц». У церемонії відкриття взяли участь Міністри культури України та Італії. 

У своєму виступі Микола Точицький зазначив, що виставка є символом опору, надії та сучасної української ідентичності. Алессандро Джулі, своєю чергою, наголосив на непохитній солідарності між Італією та Україною щодо захисту культурної спадщини. 

Імерсивна виставка «Unbreakable Ukraine», створена у 2024 році за підтримки Boristene, командою SARAVÁ і Skeiron, має на меті привернути міжнародну увагу до української культурної спадщини через сучасні технології. За допомогою 3D-сканування, анімації та аудіовізуальних інструментів виставка створює віртуальний маршрут, що презентує п’ять ключових пам’яток: Софійський собор у Києві, Собор святого Юра у Львові, Національний університет імені Каразіна у Харкові, Чернігівську обласну бібліотеку та Одеський кафедральний собор. 

Виставка «Маленький Принц» представляє 31 роботу 23 сучасних українських художників. Роботи концептуально пов’язані з філософськими мотивами однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері, а тематика присвячена всім українським дітям — на небі, на землі, в дорозі, в окупації, у полоні, в еміграції й вдома. Це вперше українська приватна галерея презентує виставковий проєкт на запрошення національної інституції Італії. Кураторка виставки — Христина Береговська,  директорка галереї ZAG. Проєкт реалізовано в партнерстві з Zenyk Art Gallery (Львів), МКСК та Міністерством культури Італії.

Виставка DAKH II (Vernacular Hardcore) складається з двох інсталяцій — ДАХ II та ДАХ III. Обидві є продовженнями виставки DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore, що за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України та Міністерства закордонних справ України представила український павільйон на 19-й Міжнародній архітектурній виставці — La Biennale di Venezia у травні 2025 року. 

Організатори виставки: Фонд «Партнерство за сильну Україну» в співпраці з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України і Міністерством культури Італії.

Вас може зацікавити

На URC2025 презентували Платформу культурного відновлення CuRe

У Римі обговорили культуру і туризм як драйвери відновлення