«Українські палаци. Золота доба» – документальний проєкт про велич української історії

Проєкт «Українські палаци. Золота доба» – це 8 епізодів захопливої історичної подорожі від команди українського продюсера і дослідника історії Акіма Галімова, що популяризує пам’ятки України у форматі шоу.

Кожна серія розповідає про один зруйнований чи напівзруйнований обʼєкт: палац чи маєток, де за допомогою 3D-графіки глядачі можуть побачити, якою була будівля в минулому. Мінісеріал вже набрав майже 1 мільйон переглядів на YouTube.

Щоб відновити первісний вигляд палаців у 3D, команді проєкту довелося провести справжню детективну роботу. Віднайти креслення, фотографії, зображення споруд. Доводилося піднімати архіви за кордоном – у Польщі та Австрії, звʼязуватися з приватними колекціонерами чи нащадками родин, що колись володіли цими палацами.

Над мінісеріалом працювала команда архітекторів з 3D реконструкцій та спеціалістів відеоспецефектів, які займалися моделюванням і створенням фактур. Деяких палаців вже не існує, але проєкту все одно вдалося їх відтворити.  

«У нашої команди давно була мрія створити щось на кшталт машини часу, показати людям, якою є наша історія, показати які неймовірні памʼятки ми маємо, зацікавити ними людей», – розповідає Акім Галімов.

Команда Акіма Галімова часто використовує різні технологічні прийоми в історичних проєктах. Приміром, у відомому документальному циклі 1+1 «Україна. Повернення своєї історії» по кістках було відтворена зовнішність дружини Ярослава Мудрого – шведської принцеси Інгігерди, чи відтворене обличчя самого Ярослава. Зараз це зображення демонструється у вигляді 3D голограми в Національному заповіднику Софія Київська.  

Концепція проєкту в 2021 році стала одним з переможців грантового конкурсу соціально вагомого контенту PITCHUA3, який відбувся за підтримки Проєкту Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

 

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України

Реалізація політики безбарʼєрності — один із пріоритетів діяльності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України