Україну вперше відвідала міністерка культури Франції Ріма Абдул-Малак

23 лютого на запрошення Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка до України вперше завітала Міністерка культури Франції Ріма Абдул-Малак. 

Переглянути фотоальбом

Також серед членів французької делегації: Лоранс де Кар, директорка Лувру, Матьє Фурне, радник з кінематографу та європейських і міжнародних справ, Валерій Фріланд, виконавчий директор ALIPH Foundation та всесвітньо відомі французькі акторки Кароль Буке та Анаїс Демустьє. З української сторони: заступниці міністра Галина Григоренко, Анастасія Бондар та Катерина Чуєва.

З перших днів повномасштабної війни Франція підтримувала українську культуру. Водночас українська культура стала більш відомою у Франції, а митці мають більше можливостей для реалізації у цій країні.

«Це перший і дуже символічний візит Ріми Абдул-Малак до України, напередодні річниці початку повномасштабної війни. Ми постійно контактуємо і я глибоко вдячний за ту підтримку, яку Франція надає Україні в багатьох аспектах. Від захисту української культурної спадщини, підтримки наших кінематографістів й митців до спільної боротьби з російською пропагандою», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

У Києві французька міністерка поспілкувалася з українськими митцями, художниками й представниками кіноіндустрії, відвідала виставку «Україна: Розп’яття» у Музеї історії України у Другій світовій війні, яка присвячена подіям російсько-української війни. 

Ріма Абдул-Малак відвідала Національний заповідник «Софія Київська», де поспілкувалась з українськими медіа, а також переглянула експозицію Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. 

«Я дуже зворушена бути тут. Ми регулярно спілкуємось з колегою протягом останніх місяців. Я рада сьогодні бути тут та поспілкуватись з фахівцями й професіоналами. Ми всі пов’язані єдиною метою – це допомагати і діяти, діяти, діяти там, де ми можемо це зробити. Хочу сказати, що ми започаткували європейський фонд допомоги українському кіно. Ініціатором створення цього фонду є Франція. 12 інших країн долучилися до фінансування цього фонду. Метою діяльності цього фонду є підтримка українських кіномитців, продюсерів, режисерів, підтримка створення нових сучасних фільмів про Україну й за участі України. І ми вже до середини березня відкрили конкурс проєктів», – зазначила Ріма Абдул-Малак.

«Це лише один з прикладів нашої співпраці. Мова йде й про колаборацію у вигляді спільних концертів. Обговорюємо й проведення великої виставки в Парижі про тисячоліття українського мистецтва – Ukraine. Out of blackou», – розповів Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Ріма Абдул-Малак також наголосила, що Франція і далі підтримуватиме українських митців, культурну спадщину, літературу та книговидання, а також популяризуватиме українську культуру у Франції. 

Нагадаємо, Ріма Абдул Малак — французький політик, яка з травня 2022 року обіймає посаду міністра культури Франції. Раніше МКІП запропонував Франції очолити створення Європейського фонду для допомоги культурі та медіа.

Вас може зацікавити

Філія Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського була евакуйована в 2022 році — в.о. директора Блакитний

Президент України  ввів санкції проти російських діячів культури та спортсменів