Україна бере участь в 19-тій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини в Парагваї

1 грудня в столиці Парагваю місті Асунсьйон відбулося відкриття 19-тої сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини. Україна вперше бере участь у роботі комітету після того, як у червні 2024 року була обрана до його складу.

Церемонія відкриття відбулася під головуванням Надзвичайного і Повноважного Посла та Постійного Представника Республіки Парагвай при ЮНЕСКО Ненсі Овелар де Горостіага.

Українську делегацію очолює заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.

Цьогоріч Міжурядовий комітет розглядає номінації у тісному зв’язку з поданими періодичними звітами країн. Попри війну, Україна підготувала та подала звіт, який став підґрунтям для проходження номінацій.

На 19-тій сесії будуть розглянуті дві номінації від України. Зокрема, «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць» — спільна номінація з Естонією, яка пропонується для включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. А також «Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції», що подана для включення до Реєстру кращих практик з охорони нематеріальної культурної спадщини.

Під час свого виступу у рамках другого робочого дня сесії Анастасія Бондар висловила вдячність ЮНЕСКО та всім державам-членам за незмінну підтримку України у цей важкий для нашої країни час. Вона наголосила, що лише спільними зусиллями можна забезпечити збереження нематеріальної спадщини, яка стане символом, що здатний надихати та об’єднувати нації, а не підкорювати.

«Для України культура є не просто спадком минулого — це основа нашої ідентичності, джерело стійкості та внесок у майбутнє. Росія систематично намагається стерти українську ідентичність. Особливо тривожною є ситуація на тимчасово окупованих територіях. Такий цілеспрямований культурний напад є злочином не лише проти України, а й проти всієї спільної спадщини людства».

Анастасія Бондар акцентувала на необхідності ретельного аналізу впливу збройних конфліктів на живу спадщину та процеси знищення культури. Особливо це стосується тривалої загарбницької війни в Україні, а також глобальних змін клімату. Вони загрожують людському існуванню та практикам нематеріальної спадщини, на які вплинули російські збройні атаки.

Вас може зацікавити

Під час Молодіжного форуму «Єднання 2.0» обговорили роль молоді як рушійної сили в культурній сфері

Під час Молодіжного форуму «Єднання 2.0» обговорили роль молоді як рушійної сили в культурній сфері

В Україні стартував Форум угорської національної спільноти

В Україні стартував Форум угорської національної спільноти