23 листопада у Національній філармонії України відбувся концерт пам’яті жертв голодоморів. Захід став ще одним символом стійкості української культури, її місії в увіковіченні важливих подій у пам’яті не тільки нашої країни, але й всього світу.
Традиційно у цей день, запалюючи свічку пам’яті, українці не лише згадують жертв голодоморів, а й нагадують світу про необхідність зробити все можливе, щоб на землі не було місця тиранії та голоду.
«Радянський режим цілеспрямовано прирік мільйони наших людей на голодну смерть, щоб знищити український народ. Це була спроба зламати нас, знищити нашу культуру, наше право бути вільними. Та попри жахливі втрати, українці як нація, вистояли. Вижили. Зберегли свою мову, традиції, духовність і прагнення до свободи. Нині часи змінилися — однак ворог той самий. І ми знову нагадуємо світу про цей біль і зобов’язуємося: пам’ятати кожну жертву та протистояти злу, у якій би формі воно не з’являлося», — сказав Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
Знаковий концерт з найтрагічніших творів світової класики відбувся під керівництвом зіркової головної диригентки «Київської камерати» Кері-Лінн Вілсон. Її міжнародна кар’єра охоплює провідні оперні театри та концертні зали світу. Вона також прославляє українську музику та культуру.
В імпрезі взяла участь відома українська скрипалька Богдана Півненко — генеральна директорка — художня керівниця «Київської камерати». Вона упродовж багатьох років активно пропагує новітню українську академічну музику.
Українсько-американська програма представила синергію трьох провідних виконавських колективів країни — Національного ансамблю солістів «Київська камерата», Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України та Національної заслуженої академічної капели України «Думка».
До програми увійшли драматичні твори всесвітньо визнаних сучасних класиків. Прозвучали «Панахида за померлими з голоду» вітчизняного метра Євгена Станковича для читця, солістів, двох мішаних хорів та симфонічного оркестру на вірші Дмитра Павличка (читець-декламатор — Євген Нищук, вокал — Софія Павліченко); композиції американських митців — «Adagio» для струнного оркестру Самюела Барбера, Сюїта для скрипки з оркестром «Червона скрипка» Джона Корільяно та «Список Шиндлера» для скрипки з оркестром Джона Вільямса.
Музична програма об’єднала твори, що символізують пам’ять, скорботу і силу духу, які є спільними для всього людства. Концерт став символом українсько-американської мистецької взаємодії, яка показує, як творчість сприяє єднанню націй задля збереження історичної пам’яті та зміцнення принципів людяності.
Фото Укрінформ