2 травня відбулася онлайн-зустріч, присвячена обговоренню результатів реалізації плану заходів на 2023–2024 роки в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Обговорення також стосувалось шляхів підвищення ефективності впровадження принципів безбар’єрності на національному, регіональному та місцевому рівнях.
«Щиро вітаю, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій сьогодні підсумовує реалізацію плану заходів щодо безбар’єрності. Це надзвичайно важливо для всіх нас — ми бачимо не лише плани, а й конкретні кроки до їх виконання. Вже є перші маленькі, але важливі перемоги, і безбар’єрність впевнено стає частиною державної політики. Особливо радію, що сьогодні ми обговоримо майбутні плани, в яких кожен з нас може взяти участь», — підкреслила радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

У межах зустрічі були презентовані ключові досягнення реалізації плану заходів за 2023–2024 роки, зокрема в частині міжвідомчої взаємодії, підвищення обізнаності суспільства щодо принципів безбар’єрності та розвитку інклюзивної інфраструктури.
Перший заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко підкреслила, що безбар’єрність — це не лише про фізичний доступ до інфраструктури, а насамперед про філософію рівності можливостей, поваги та прийняття.
«За 2023-2024 роки спільними зусиллями вдалося досягти значних результатів: реалізовано низку проєктів, посилено міжвідомчу співпрацю та залучено нових партнерів до розбудови безбар’єрного середовища. Це стало можливим завдяки, зокрема, синергії та спільнодії. Ви є рушіями змін на місцях, і ваша робота має безпосередній вплив на якість життя людей», — сказала вона.Галина Григоренко закликала продовжити спільну роботу над реалізацією Плану заходів на 2025–2026 роки та активно інформувати громадськість про досягнення. Вона також анонсувала, що з 19 по 25 травня в Україні відбудеться Національний тиждень безбар’єрності. Протягом тижня будуть презентовані успішні кейси, реалізовані в різних регіонах, а також комунікуватимуться історії змін, які роблять країну більш відкритою для всіх.

Начальниця відділу політики безбар’єрності МКСК Леся Хемраєва презентувала результати реалізації Плану заходів на 2023-2024 роки та плани на 2025-2026 роки.
Вона також зазначила, що у 2024 році було затверджено Комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору, наразі триває погодження відповідного плану заходів. Крім того, МКСК реалізує проєкти: «Інформація без бар’єрів» — для підвищення доступності суспільно важливої інформації, та «Культура без бар’єрів» — для покращення умов доступу до культурної інфраструктури та послуг для маломобільних груп, людей з інвалідністю та іншими потребами.
Учасники обговорили наступні етапи реалізації Національної стратегії, визначили пріоритети на 2025 рік, проведення Національного тижня безбарʼєрності, а також наголосили на важливості подальшого залучення громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування до впровадження безбар’єрних рішень.
До події долучилися: представники відділу політики безбар’єрності МКСК, обласних військових адміністрацій, а також та громадських організацій — партнерів МКСК.
Нагадаємо, що з ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений План заходів з її реалізації.