Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Норвегія посилюватимуть співпрацю у сфері культури та медіа

Сьогодні, 24 липня, відбулась зустріч заступника Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тараса Шевченка з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Хелене Санд Андресен. Обговорення стосувалось підтримки України у сфері культури та медіа, а також спільної протидії російській дезінформації. 

Переглянути фотоальбом

«Ми дуже зацікавлені в широкій популяризації української історії, тому що росія використовує історію для створення фейків і для того, щоб зробити неправдиву історію фактично причиною вторгнення, цієї війни», – сказав Тарас Шевченко.

 

Він подякував всім норвежцям за підтримку України та розповів, що боротьба з дезінформацією та медіаграмотність – серед беззаперечних пріоритетів МКІП. Крім того, він наголосив, що Україна прагне інституціоналізувати роботу з нематеріальною культурною спадщиною і в майбутньому мати окрему установу, яка б займалася надбанням українського народу. Адже це також частина ідентичності та історії. Україна, як і Норвегія, вважає, що це дуже важливо для ідентифікації нації. 

«Після повномасштабного вторгнення норвезьке партнерство з Україною було дуже інтенсифіковано. Минулого року ми прийняли п’ятирічну програму співпраці. Це програма підтримки України, яка складається з цивільного та гуманітарного компонентів, а також значного військового. Я вважаю, що це була одна з перших багаторічних програм підтримки, яка, на мою думку, є важливою для того, щоб показати, що ми перебуваємо в довгостроковому партнерстві. І це не питання допомоги донорів. Ми справді сприймаємо це як партнерство. Оскільки, я вважаю, що повномасштабне вторгнення росії змусило усіх нас зрозуміти, що місце України з нами в Європі. І хоча ми не в Європейському Союзі, ми вважаємо, що Україна хоче бути та має бути там», – підкреслила Хелене Санд Андресен.

Вона розповіла, що програму підтримки України адмініструє Норвезька агенція з розвитку співробітництва – Norad, зокрема її цивільну частину. Масштаб цієї програми більший за все, що Норвегія коли-небудь робила в будь-якій країні, враховуючи потреби України у відновленні.

Сторони домовились посилити співпрацю у сфері культури, медіа та протидії дезінформації.

Вас може зацікавити

Культурне розмаїття національних меншин є частиною нематеріальної культурної спадщини України і має бути захищене, — МКСК

Культурне розмаїття національних меншин є частиною нематеріальної культурної спадщини України і має бути захищене, — МКСК

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур у 2024 році

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур у 2024 році