Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

13 червня Україна та США підписали двосторонню безкпокову угоду, що підтверджує надійність підтримки незалежності нашої країни з боку Сполучених Штатів. Про це Президент Володимир Зеленський заявив в Італії під час спільної пресконференції з Президентом Сполучених Штатів Джозефом Байденом.

Володимир Зеленський подякував Джозефу Байдену за лідерство, яке проявилося, зокрема, цією угодою та роками підтримки України, а також обом командам, які працювали над змістом документа. Президент України наголосив, що в угоді містяться пункти щодо справедливої відповідальності росії за скоєні ними злочини та важливі позиції щодо зброї для українського захисту. 

«Філософія безпекової угоди між Україною та США фактично є філософією НАТО, і саме тому питання про Альянс наскрізно висвітлене в її тексті. Америка підтримує майбутнє членство України в НАТО та визнає, що наша безпекова угода є ланкою до членства України в НАТО», – сказав Володимир Зеленський.

Джозеф Байден зазначив, що мета цієї угоди – посилити захист України та її потужності стримувати агресора. За його словами, США надаватимуть Україні зброю та боєприпаси, розширюватимуть обмін розвідувальними даними. Буде посилено взаємодію між Збройними Силами України та США відповідно до стандартів НАТО, також здійснюватимуться інвестиції у військово-промислову базу для забезпечення можливостей України власною зброєю.

«Двостороння безпекова угода окреслює спільне бажання справедливого миру, що базується на Статуті ООН, принципах суверенітету й територіальної цілісності. Миру з широкою фундаментальною підтримкою у світі. І миру, у якому Росія несе відповідальність за шкоду, завдану в цій війні. Ми бачимо рішучу підтримку цієї візії на історичному Саміті миру у Швейцарії, де США представлятиме віцепрезидентка Камала Гарріс», – сказав він.

Джозеф Байден наголосив, що Україна матиме все, що їй буде необхідно для захисту, та отримуватиме цю допомогу швидкими темпами.

Вас може зацікавити

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні