Українська ідентичність — ключовий елемент «м’якої сили» та важливий інструмент дипломатії

28 листопада Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький взяв участь у дискусійній панелі «М’яка сила української дипломатії», яка відбулася з нагоди 80-річчя Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

У рамках заходу учасники обговорили роль культури, спорту та військових мистецьких ініціатив як невіддільних засобів боротьби України за своє місце у глобальному світі.

За словами Миколи Точицького, українська ідентичність, сформована на основі культурних цінностей, є ключовим елементом «м’якої сили» та важливим інструментом дипломатії.

«Мистецтво, культура, слово й ініціативи, такі як, для прикладу, проєкт Олени Зеленської із впровадження україномовних аудіогідів, допомагають інтегрувати нашу мову в світовий культурний простір. Попри спроби росії знищити культурну спадщину України, ми доводимо свою стійкість та силу. Культура є стрижнем, що допомагає переконувати, єднати та перемагати», — наголосив Міністр. 

Модерувала панель заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар. Вона зазначила, що Україна сьогодні — це країна, яка демонструє силу не лише у захисті своєї території, але й у відстоюванні права на ідентичність, цінності та історію. «”М’яка сила” — це наша здатність не завойовувати, а надихати. Це сила, що об’єднує серця і змінює свідомість», — сказала заступниця Міністра.

Своєю чергою Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний наголосив на важливості спортивної дипломатії як елементу «м’якої сили». Однією з ключових перемог стало рішення про заборону російського прапора та будь-яких проявів росії на міжнародних спортивних аренах, зокрема під час цьогорічних Олімпійських ігор у Парижі. За словами Міністра, спортсмени виконують роль амбасадорів, які популяризують ідеї та цінності своєї країни на глобальному рівні.

Про культурну діяльність на міжнародній арені в контексті війни розповів співак, засновник платформи «Культурний десант» Микола Сєрга. Він поділився враженнями від туру в США, де концерти українських військових отримали глибокий відгук у слухачів. 

У панельній дискусії також взяли участь генеральна директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова та дизайнерка Валерія Гузема.

Культурна дипломатія є важливою складовою «м’якої сили», що відображає цінності та ідентичність нації. Універсальна мова культури завжди знаходить відгук у міжнародної аудиторії, зокрема серед тих, хто підтримує Україну. Тому дуже важливо говорити зі світом через культуру.

Вас може зацікавити

Тріумф українського спорту та культури: Олександр Усик після перемоги підняв на ринзі шаблю Івана Мазепи

Тріумф українського спорту та культури: Олександр Усик після перемоги підняв на ринзі шаблю Івана Мазепи

У Києві відбулася презентація книги Лесі Башняк «Ой, у лузі червона калина» про творчість січових стрільців

У Києві відбулася презентація книги Лесі Башняк «Ой, у лузі червона калина» про творчість січових стрільців