«Українська — мова вільних»: до Дня української писемності та мови у Національному музеї літератури України показали фільм «Щедрик»

22 жовтня у межах програми Культурно-просвітницької платформи «Українська — мова вільних» у Національному музеї літератури України відбувся показ фільму «Щедрик», а також його обговорення з  режисеркою Олесею Моргунець-Ісаєнко та актором Андрієм Ісаєнком .

«Сьогодні мова – це не просто засіб комунікації. Українська мова – це наш щит від ворога, це наш ментальний вал, який не пускає ворога далі. І кожне українське слово, сказане, промовлене, проспіване вами, посилює Україну», сказала українська співачка, телеведуча, художниця, письменниця, громадська діячка, волонтерка Анжеліка Рудницька.

Вона також зазначила, що кінопоказ проходить в рамках національного туру «Кіно заради перемоги», який триває із 2022 року. У музеї також відкрилась виставка «Українська мова незламних». 

Заступниця директора з науково-освітньої роботи Національного музею літератури України Раїса Сеннікова подякувала організаторам події та розповіла, що музей підготував широку програму до Дня української писемності та мови. 

«Щедрик» — це історична драма про долі трьох родин — української, єврейської та польської, які переживають жахи окупації та репресії під час Другої світової війни.

«Головна мета цього фільму підкреслити, що кожен народ має право говорити своєї мовою і це його надбання», — розповіла режисерка фільму «Щедрик» Олеся Моргунець-Ісаєнко.

У центрі сюжету — українська родина, яка прихистила дітей жертв окупантів, оберігаючи їх, як своїх рідних. А маленька Ярослава, яка зростає в атмосфері надії та любові, мріє примирити світ завдяки українській колядці «Щедрик», що стає символом незламності і світла у темні часи. 

Вас може зацікавити

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору