Україну обрано до складу Міжурядової ради Міжнародної програми розвитку комунікацій

Під час 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО Україну було обрано до складу Міжурядової ради Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC). Міжурядова рада складається з 39 держав-членів.

Міжнародна програма розвитку комунікацій (IPDC) сприяє розвитку засобів масової інформації в країнах, що розвиваються, країнах з перехідною економікою, а також країнах, які перебувають у конфліктних і постконфліктних ситуаціях.

Як єдиний багатосторонній форум у системі ООН, спрямований на мобілізацію міжнародної спільноти для розвитку медіа, Програма надає підтримку медіапроєктам, одночасно прагнучи досягти згоди з приводу створення здорового середовища для розвитку вільної та плюралістичної преси.

Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України, прокоментував прийняте рішення. Зокрема він вказав, що з моменту початку повномасштабного російського вторгнення українські медіа стикалися з небаченими викликами, але водночас Україна продемонструвала значне зростання у Рейтингу свободи преси. Наприклад, у 2023 році Україна піднялася на 27 позицій у щорічному Рейтингу свободи преси і опинилася на 79-му місці, порівняно з 106-м місцем у 2022 році.

«Щиро вітаю прийняте рішення, для ухвалення якого МКІП співпрацювало разом з партнерами. У складі Міжурядової ради Україна може використати свій унікальний досвід у виявленні та протидії дезінформації, що є цінним для всіх демократичних країн. Цим досвідом можна ділитися та вивчати для посилення безпеки інформаційного простору в усьому світі. Відповідно, Україні відкривається можливість провести аналіз кращих європейських та світових практик забезпечення доступності інформації, новин та медіа-послуг та впровадити їх в Україні», – сказав заступник Міністра.

Крім того, захист журналістів є пріоритетом для уряду України та МКІП, оскільки саме вони розповідають правдиву історію війни через унікальні кадри та фотографії.

Вас може зацікавити

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»