В Херсонському театрі імені М. Куліша відбулась премʼєра вистави за пʼєсою Ольги Анненко «Ця бісова гірка правда»

31 жовтня в Херсоні відбулась премʼєра вистави за пʼєсою Ольги Анненко режисера Сергія Павлюка «Ця бісова гірка правда».

Головну та єдину роль виконує заслужений артист України Сергій Михайловський. Це третя моновистава, створена в тандемі Сергія Павлюка та Сергія Михайловського.

Перед глядачем — сповідь батька-одинака Георгія, який має проблему — він повністю потонув у брехні. Бажаючи звільнитися з цих тенет, він записує відео-звернення, у якому розповідає свою непросту історію: від перших спогадів дитинства, до білих журавликів, які майструє з паперу його дочка Вікторія. Георгій сподівається, що під час цієї щирої розповіді йому вдасться знайти вихід із складної ситуації.

Режисер Сергій Павлюк зосередив увагу на мінімалістичній сценографії, що підсилює ефект занурення у внутрішній світ героя, а виконання Сергія Михайловського захоплює глядача своєю майстерністю, створюючи живий образ людини, яка намагається знайти втрачену гармонію.

Вистава «Ця бісова гірка правда» не лише про життя одного героя, але й про тих, хто намагається знайти істину в світі, де правда й брехня так часто переплітаються.

Нагадаємо, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша у 2022 році вісім місяців перебував під російською окупацією, а трупа та херсонці деякий час використовували його як укриття. Колектив театру на чолі з генеральним директором та художнім керівником, народним артистом України Олександром Книгою, виїхав із захопленого міста та продовжив свою діяльність на підконтрольній Україні території. 

Вже у червні 2022 року Херсонський театр за підтримки колег із інших міст, які відновили свою роботу, провів 24-ту «Мельпомену Таврії». 14 жовтня  херсонці презентували документальну виставу «Лишатися (не) можна», яку показали в семи містах України в межах гастрольного туру «Ми не хотіли виїжджати…».

Майже через місяць після цієї прем’єри 11 листопада 2022 року Збройні Сили Україні звільнили Херсон, а 13 листопада біля Херсонського театру підняли український прапор. Театр поступово відновив свою роботу у рідних стінах, продовжив вести потужну волонтерську діяльність та підтримувати ЗСУ. 

Вас може зацікавити

Микола Точицький обговорив з Міністром освіти, культури та науки Нідерландів Еппо Брейнсом перспективи співпраці у сфері культури

Микола Точицький обговорив з Міністром освіти, культури та науки Нідерландів Еппо Брейнсом перспективи співпраці у сфері культури

В Одесі відбулося обговорення проєкту Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки

В Одесі відбулося обговорення проєкту Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки