В Одесі відбулося обговорення проєкту Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки

21 січня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася третя регіональна зустріч, присвячена обговоренню проєкту Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки. Захід об’єднав представників з Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Луганської та Хмельницької областей. 

«Культура є не менш важливою, ніж військова чи економічна складова», наголосив заступник начальника Одеської ОВА Антон Шалигайло, підкресливши, що культура формує національну ідентичність, самосвідомість і стійкість українського народу. 

Обраний формат заходу дозволив учасникам отримати відповіді на основні питання безпосередньо від першої заступниці Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галини Григоренко, а також обговорити їх більш широко і детально в робочих групах. 

«Стратегія розвитку культури – це стратегія стійкості під час повномасштабного вторгнення. Наразі, коли є зовнішня загроза існування нашої політичної нації та спадщини, ми маємо зберегти це. Тому ця стратегія має передбачати саме ті цілі і заходи, які слід виконати в перспективі найближчих п’яти років», зазначила під час презентації Стратегії перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко, підкресливши, що одним з найперших і найважливіших кроків має бути утвердження культури як невід’ємного елемента національної безпеки. 

Під час роботи в групах вкрай жвавим було обговорення щодо потреб оновлення законодавства сектору культурної спадщини, підготовки необхідних фахівців, підвищення спроможності системи управління у сфері культури, лібералізації роботи інституцій культури, перегляду умов оплати праці та підходів до створення комфортних середовищ у закладах культури загалом. 

Окрему увагу учасники приділили роботі Українського культурного фонду, питанням запуску ринку культурних послуг і ризиків, які він несе для традиційної культури та локальної ідентичності, а також тому як потенціал культури можна використати для зміцнення людського капіталу та комплексного розвитку територій. 

Особливе місце в дискусіях зайняли виступи представників прифронтових регіонів, які поділилися своїм досвідом спротиву та відновлення культурного життя у своїх громадах.

Наступна регіональна зустріч відбудеться у Вінниці 3 лютого 2025 року (реєстрація відкрита до 30 січня 2025 року включно).

Для участі в зустрічах обов’язкова реєстрація. Місце та час заходу будуть надіслані виключно зареєстрованим учасникам за день до проведення. МКСК не компенсує витрати на транспорт та проживання.

Нагадаємо, зауваження та пропозиції приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 22 січня 2025 року включно за формою, яку можна знайти за посиланням

Долучайтеся до формування культурного майбутнього країни!

Вас може зацікавити

Микола Точицький запросив Міністра культури та інновацій Угорщини долучитися до Конференції з питань культури в Україні

Микола Точицький запросив Міністра культури та інновацій Угорщини долучитися до Конференції з питань культури в Україні

Верховний суд України зобовʼязав УТОПІК звільнити корпус №19 Києво-Печерської лаври

Верховний суд України зобовʼязав УТОПІК звільнити корпус №19 Києво-Печерської лаври