В столиці триває триденний Форум ментального здоров’я «Стійкість людини — стійкість системи»

26 листопада у Києві стартував триденний Форум ментального здоров’я «Стійкість людини — стійкість системи». Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Участь у заході також узяли Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.

Форум ментального здоров’я триденний майданчик для обміну досвідом і напрацювання рішень на шляху розбудови системи та послуг із ментального здоров’я в Україні під час війни та відновлення.

Денис Шмигаль у виступі зазначив: «Держава збільшує кількість працівників, які надають допомогу людям, що мають ментальні проблеми. Послуги з підтримки психічного здоров’я є безоплатними та включені до Програми медичних гарантій. До 400 тисяч українців цього року змогли ними скористатися. Створена мережа Центрів життєстійкості. 211 громад із 23 регіонів долучені до процесу. Зосереджуємо увагу на дітях. Активуємо трирівневу складову психологічної підтримки для ветеранів під час переходу від військової служби до цивільного життя».

Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я (WHO), що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром КМУ що здійснює її супровід та впровадження.

Палітру послуг із ментального здоров’я представили міністри. У секціях обговорили різні питання: від організації Центрів ментального здоров’я до національної дискусії щодо законопроєкту про психічне здоров’я.

В панельній дискусії про неформальні послуги з ментального здоровʼя культура була представлена зокрема досвідом Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського, директоркою Валентиною Животовською. 

Області, громади, окремі центри, профільні заклади, новатори у рішеннях під час форуму отримали спеціальну відзнаку від Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Кіровоградщина отримала відзнаку «Ти як?» для інновації в секторі неформальних послуг з ментального здоров’я (молодь, спорт, культура, економіка) за новаторський підхід та ефективну роботу Обласної  універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, яка за час повномасштабного вторгнення стала справжнім психологічним хабом та місцем підтримки, тим хто того потребує, так і тим хто надає психологічні послуги, майданчиком взаємодії різних структур в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

«Дякую всім, хто в різних секторах, у різних умовах, із різним досвідом робить спільну справу  — огортає українців турботою та надає моральних сил. На жаль, ми не можемо залікувати всі рани. Але можемо дати кожному, кому боляче, відчуття підтримки, розуміння та небайдужості»,  — сказала Олена Зеленська.

На Форумі зазначили, що, впроваджуючи програму «Ти як?», Україна вивчає досвід тих країн, де проєкти з ментального здоров’я працюють багато років. Але водночас – іде своїм унікальним шляхом, адже має виклик, який не схожий на жоден інший.

Форум проводиться за підтримки Нідерландів, Канади та Франції.

Вас може зацікавити

Культура як основа національної стійкості: стратегія збереження та розвитку

Культура як основа національної стійкості: стратегія збереження та розвитку

MyPompeii: відтепер італійський додаток про місто Помпеї доступний українською мовою

MyPompeii: відтепер італійський додаток про місто Помпеї доступний українською мовою