Шрифтові дизайнери пропонують нові гарнітури для оформлення офіційної державної документації в Україні

Сьогодні, 8 лютого, за ініціативи МКІП відбулася нарада з шрифтовими дизайнерами, на якій обговорили обрання нового шрифту для офіційної державної документації. Розглядалися вже розроблені раніше, але не поширені в діловому письмі українські гарнітури. В онлайн-зустрічі взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

«Завдання зі створення широкої палітри українських національних шрифтів є дуже актуальним. Мета проста — оновити шрифт для ділових документів органів влади, зокрема, наказів, розпоряджень, законів тощо. Зараз таким шрифтом є Times New Roman, але ми б хотіли щось своє — більш національне і сучасне», — наголосив т. в. о. Міністра.

Йдеться про вже розроблені шрифти, доступні для вільного використання. Державні кошти на розробку гарнітур не виділятимуться.

Учасники зустрічі зазначили, що наразі в Україні є щонайменше чотири готових шрифти, розроблені вітчизняними дизайнерами, які підійдуть для використання в офіційних документах.

За підсумками наради, фахівці вирішили сформувати широкий список пропозицій за двома групами: ділові шрифти для текстів, а також шрифти для заголовків — для декоративного оформлення офіційних документів.  

Надалі експерти оберуть дві-три найкращих гарнітури та запропонують їх органам державної влади. У разі прийняття пропозиції щодо оновлення шрифту для оформлення офіційних державних документів, він може поширитись і на все ділове мовлення в країні.

Нагадаємо, що 18 вересня за участі МКІП відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Учасники зустрічі запланували створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських. 

Вас може зацікавити

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні

Як покарати агресора за знищення української культурної спадщини — у Києві обговорили стратегію боротьби з російським геноцидом в Україні