В Українському домі обговорили виклики та можливості відновлення Херсонщини

У рамках заходу, присвяченого деокупації Херсона, в Українському домі відбулася серія панельних дискусій, зокрема, щодо відновлення міста та регіону після війни. На одній з таких панелей, присвяченій розвитку людського капіталу, виступила директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій МКСК Діана Трима.

Вона озвучила масштаби втрат, яких зазнала культурна спадщина Херсонщини внаслідок війни. До повномасштабного вторгнення в області налічувалося 438 закладів клубного типу, 432 бібліотеки, 2 обласні театри, обласна філармонія, 15 музеїв, 35 шкіл естетичного виховання, а також інші культурні установи. Проте, за попередніми даними, 253 заклади культури постраждали від пошкоджень чи руйнувань, включно з 16 закладами обласного підпорядкування. Через постійні обстріли частина працівників культурної галузі була змушена поїхати з регіону.

Представниця МКСК наголосила на важливості повернення людського капіталу в область. Вона підкреслила, що це можливо лише завдяки підтримці лідерів та амбасадорів, які своїм прикладом надихають людей на дії, демонструють стійкість і патріотизм. «Ми маємо підтримувати амбасадорів, гуртувати їх та виховувати нові покоління, готові до активних дій задля розвитку рідного краю», зазначила Діана Трима.

Нагадаємо, наразі у Херсонській області працює 107 закладів культури як в офлайн, так і онлайн форматах, зокрема 11 закладів позашкільної освіти. У 10 із 17 деокупованих громад області культурні заклади вже поновили свою діяльність.

Вас може зацікавити

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

Позбавлення державних нагород безстроково: рішення, яке має значення в умовах війни

Позбавлення державних нагород безстроково: рішення, яке має значення в умовах війни