Сьогодні, 7 лютого, в Медіацентрі Україна – Укрінформ презентували книгу Юрія Щербака «Україна в обіймах Польщі. Реалії і пророцтва».
«Польща стала прихистком для багатьох українців після повномасштабного вторгнення. Нині поляки організовують для українців велику кількість культурних заходів. Ми щиро дякуємо їм за допомогу. Нагадаю, що книга «Україна в обіймах Польщі. Реалії і пророцтва» видана в рамках проєкту «Книга для зміцнення національної єдності», який реалізується відповідно до Стратегії інформаційної безпеки. Ми в Міністерстві культури та інформаційної політики сьогодні вважаємо, що така література спонукає до стійкості українського народу. Сподіваємось, що книга буде максимально поширена як в Україні, так і за кордоном для інформування наших партнерів про все, що відбувається», – зазначила директор департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України Ганна Красноступ.
Вона також додала, що ця книга – символ товариських стосунків та допомоги Польщі Україні. Видання ілюструє відносини двох країн з 60-х років.
Автор книги – відомий письменник і дипломат, голова Ради Українсько-польського інформаційно-аналітичного Незалежного Медіа Форуму (Київ-Варшава) Юрій Щербак поділився спогадами та спостереженнями про початок війни. Тоді він опинився в Польщі й став свідком того, як польський народ гостинно відкривав свої двері для українців.
«Книга стала для мене документом дуже складних обставин, в яких опинилася наша нація й держава після бандитського вторгнення російських агресорів. Я став свідком неймовірної події. Це був біблійний вихід нашого народу. Коли жінки з дітьми, мільйони людей перейшли кордон з Польщею й ця країна прихистила всіх. Про це, власне, книжка», – розповів Юрій Щербак.
Особисті враження й оцінки автора посилюють його статті з польської преси, світлини й цікаві факти про діяльність дотепер очолюваних ним Українського-польського інформаційно-аналітичного центру Незалежний Медіа Форум та Польсько-української фундації «Concordia».
Книгу видано у серії «Бібліотека журналу «Пам’ятки України» з передмовою Андрія Бережини й Владислава Дяденчука тиражем 1000 примірників для безкоштовного розповсюдження. Книгу також планують видати іншими мовами.
Участь у обговоренні книги взяли також: Тетяна Ярошовець, доктор філософії, головний редактор порталу Незалежного Медіа Форуму; Алла Малієнко, заслужений працівник культури України, голова Наглядової ради Незалежного Медіа Форуму; Володимир Ліпкан, президент Глобальної організації союзницького лідерства, доктор юридичних наук, професор; Дмитро Чекалкин, колишній дипломат, відомий теле- і радіоведучий.Організатори події: Міністерство культури та інформаційної політики України, Медіацентр Україна – Укрінформ.