13 грудня відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса та директора Служби інструментів зовнішньої політики ЄС (FPI) Петера Вагнера.
Фото Антоніни Вишневської
«Інформаційна безпека є частиною національної безпеки і Міністерство має намір продовжити посилення цієї складової з огляду на виклики і завдання, пов’язані з війною. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, у тому числі Євросоюзу, за вагому підтримку на цьому треку», — зазначив Андрій Наджос.
Для країн членів Євросоюзу є так само очевидним, що сучасні інформаційні загрози не обмежуються лише поширенням неправдивих відомостей, а набувають нових складних форм. А тому з урахуванням досвіду України з протидії загрозам FIMI (Foreign Information Manipulation and Interference) спеціалісти з ЄС зацікавлені у розвитку партнерства та взаємодії з нашою державою у цій сфері.
Окрім того, партнери з ЄС висловили зацікавленість у підтримці роботи Міністерства із захисту культурної спадщини. Зокрема, як підкреслив П. Вагнер, Консультативна місія ЄС (КМЄС), у складі якої є фахівці з правоохоронних структур європейських держав, що спеціалізуються на розшуку викрадених культурних цінностей, а також розслідуванні кримінальних справ, пов’язаних з незаконним переміщенням об’єктів культурної спадщини, може бути корисною для України у вирішенні цих викликів.
Окрім того Служба інструментів зовнішньої політики тісно взаємодіє з ALIPF (Міжнародним альянсом захисту культурної спадщини в зоні конфліктів), який надав відчутну підтримку українським музеям в умовах триваючої війни. Ще в березні 2022 року ALIPH запустив свій «План дій із захисту спадщини в Україні», який підтримали країни-члени альянсу, приватні донори та Євросоюз. У рамках цієї ініціативи було профінансовано близько двох сотень проєктів з охорони культурної спадщини в Україні.