15 липня, у День Української Державності, в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану було відкрито виставку «Скарби державності». Вона покликана розповісти про безперервність української державності від Київської Русі до сучасності за допомогою унікальних історичних артефактів.

Експозиція складається з шести блоків, представлених у хронологічному порядку:
- Київська Русь;
- Королівство Руське;
- Велике Князівство Литовське;
- Гетьманщина;
- національно-визвольні змагання 1917-1921 років.
На виставці можна побачити історичні та культурні цінності з Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих. Сфрагістична колекція музею (колекція печаток та їхніх відбитків) є однією з найбільших у Європі та світі.

Виступаючи на відкритті виставки, Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький привітав учасників заходу з Днем Української Державності і наголосив на тому, що без держави немає суверенітету, єдності та ідентичності будь-якого народу.

«Ця виставка — свідчення про те, що Україна була, є і буде. А нині, на жаль, нам доводиться у черговий раз, як і багато століть до того, захищати нашу державність у протистоянні з ворожою агресією. Однак ми вистоїмо і переможемо», — сказав Міністр.

За словами Миколи Точицького, представлені на виставці експонати демонструють тяглість української державності і доводять, що, попри розділеність у різні часи між різними імперіями, українські землі завжди мали те, що їх об’єднувало. Зокрема й такі символи, що складають експозицію виставки «Скарби державності», — символи, які завжди допомагали українцям чинити опір та перемагати.

Своєю чергою, Голова УІНП Олександр Алфьоров звернув увагу на походження слова «печатка»: «Воно походить від слова «піч». Випікати, таврувати — це наші архаїчні, первинні традиції. А слово sigillum — печатка латиною — походить зі східноєвропейської мови означає знак. Печатка — це знак. Точно так, як комаха в бурштині, що сотні мільйонів років тому застрягла у часовій капсулі і демонструє нам тяглість історії без перекручувань, без переписувань».

За словами Олександра Алфьорова, відвідувачі виставки «Скарби державності» зможуть побачити тисячу років української державності через призму артефактів, які стверджують — українці мають свою історію і власну пам’ять.

З 15 по 20 липня будуть проводитися екскурсії та ознайомлення з артефактами виставки за участі власника колекції, керівника Інституту та інших науковців.

Організаторами події виступили Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності та Музей історичних і культурних реліквій родини Шереметьєвих.

Виставка триватиме до 20 липня. Відвідати її можна за адресою: Майдан Незалежності, 18/2 (Будинок профспілок, 2-й поверх).




