Восьмий грантовий сезон УКФ: на які програми можуть податися митці та діячі культури

В межах грантового сезону Українського культурного фонду на 2025 рік передбачено п’ять конкурсних програм, серед яких «Культура під час війни», «Стійкість суспільства через культуру», «Культурна спадщина», «Культура. Регіони» та «Стипендії». 

Кожна з програм адаптована до викликів воєнного часу та відповідає суспільному запиту, адже розроблена у співпраці із громадськістю: 

  • перший етап підготовки містив опитування митців та діячів культури з усіх регіонів України щодо потреб сектору; 
  • під час другого етапу проводилися індивідуальні інтерв’ю з експертами УКФ попередніх років та зустрічі з партнерами сектору;
  • завершальним етапом стали громадські обговорення Пріоритетних напрямів діяльності Фонду.

Відкрила восьмий грантовий сезон програма «Стипендії», фінансовим співпартнером якої виступило Міністерство культури Великого Герцогства Люксембург. Подача конкурсних заявок триватиме до 18:00 13 січня. Мета програми – підтримати індивідуальну діяльності тих митців і діячів культури, які залишаються в Україні, зокрема працюють та сплачують податки державі. Це єдина програми Фонду, де заявником може бути фізична особа-громадянин України від 18 років. Відповідно, наявність юридичної особи (ФОП, ТОВ тощо) непотрібно. 

Друга програма, на яку вже можна подаватися, – «Стійкість суспільства через культуру». Подача конкурсних заявок триватиме до 18:00 31 січня. Мета програми – підтримати проєкти, які допомагають долати культурні бар’єри, зберігати єдність, розвивати культурну спадщину корінних народів України та сприяти створенню інклюзивного культурно-мистецького продукту.

Програма складається з трьох ЛОТів (підпрограм):

  • ЛОТ №1. «Підтримка митців з інвалідністю» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).
  • ЛОТ №2. «Безбар’єрне суспільство» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням). 
  • ЛОТ №3. «Культура корінних народів України» (подача заявок розпочнеться пізніше). 

Також в межах сезону у грудні 2024 року запланований старт таких програм: 

  • «Культура під час війни», загальний бюджет – 70 млн гривень
  • ЛОТ 1 «Створення культурного продукту»;
  • ЛОТ 2 «Англомовна адаптація аудіовізуального продукту».
  • «Культурна спадщина», загальний бюджет – 45 млн гривень
    • ЛОТ 1 «Диджиталізація»;  
    • ЛОТ 2 «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурнох спадщини».
  • «Культура. Регіони», загальний бюджет – 30 млн гривень
    • ЛОТ 1 «Локальна культура»;
    • ЛОТ 2 «Реінтеграція культурою» (проєкти для прифронтових та деокупованих регіонів);
    • ЛОТ 3 «Культура у фокусі громад» (у співпраці з благодійним фондом «МХП Громаді»). 

Докладна інформація про ці програми та інструкції до ЛОТів з можливістю подати заявку незабаром будуть оприлюднені сайті УКФ. 

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.

Вас може зацікавити

Верховний Суд підтвердив, що УПЦ не має права користуватись Спасо-Преображенським собором у Чернігові

Верховний Суд підтвердив, що УПЦ не має права користуватись Спасо-Преображенським собором у Чернігові

ЮНЕСКО підтримує Україну: Микола Точицький та К’яра Децці Бардескі обговорили збереження культурної спадщини та нові ініціативи

ЮНЕСКО підтримує Україну: Микола Точицький та К’яра Децці Бардескі обговорили збереження культурної спадщини та нові ініціативи