Як мистецтво змінює розмову про війну: на «Укрінформі» вийшов блог Міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького

1 липня Данія офіційно перейняла головування в Раді ЄС. З цієї нагоди на «Укрінформі» вийшов авторський блог Міністра культури та стратегічних комунікацій України «Як мистецтво змінює розмову про війну».

Фото — Укрінформ

У дописі Міністр акцентує на тому, що культура, яка була у пріоритеті під час головування Польщі, залишається у фокусі й з новими партнерами.

«Україна — на мапі європейської культури, і ми далі працюємо над тим, щоб наша присутність була не епізодичною, а системною. Крок за кроком формуємо “Культурний Рамштайн” — простір постійної міжнародної взаємодії для підтримки, обміну й спільної дії в культурі», — зазначає Міністр.

Одним із учасників цього культурного діалогу став Сергій Святченко — художник і архітектор родом із Харкова, який понад 35 років живе в Данії. У своїй творчості він поєднує українське коріння, модерністську традицію та сучасне мислення. Святченко не копіює війну — він осмислює її художньо, створюючи власну візуальну мову спротиву, болю й гідності.

Його монументальний колаж «Харків. Вершники надії» — це візуальна поема, натхненна «Гернікою» Пікассо, але глибоко українська за суттю. Проєкт «Відсутність присутності. Обличчя війни» — ще одна глибока спроба деконструювати образи війни й показати, як мистецтво може працювати з травмою, не втрачаючи гідності й сили.

«Святченко виступає як свідок, але говорить засобами високої художньої культури, демонструючи, що Україна може звертатися до світу не лише хроніками болю, а й вишуканим образом», — йдеться в блозі.

Повний текст блогу на сайті Укрінформу за цим посиланням.

Вас може зацікавити

На 61-й Венеціанській бієнале Україну представлять Ксенія Малих та Леонід Марущак з проєктом «Гарантії безпеки» 

Демократія і стратегічні комунікації: Микола Точицький обговорив із Генсекретарем Спільноти демократій підтримку України