Як звучить українська Лавра: у заповіднику відбувся концерт партесного співу

24 червня у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбувся концерт-присвята пам’яті загиблого музикознавця Івана Кузьмінського. Простір Лаври наповнився сакральним українським модерним багатоголоссям. Партесні концерти Миколи Дилецького виконав вокальний ансамбль Partes. Художня керівниця, диригентка – Наталія Хмілевська.

Переглянути фотоальбом

«До української Лаври повертаєтьсяпрофесійне українське музичне мистецтво. Наша культурна спадщина – це не тільки архітектурні шедеври світового рівня, а й надбання українських композиторів, зокрема партесного співу. Такий спадок показує наскільки ми завжди були близькі з Європейцями й водночас підкреслює нашу самобутність», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, у своєму вітальному слові. 

Твори талановитого українського композитора Миколи Дилецького чи не вперше звучатимуть у Лаврі за новітніх часів. Музикознавець – один з перших українських музичних теоретиків, автор праці «Мусикійска Граматика», що викладає основи партесного співу. 

Подію присвятили вшануванню пам’яті полеглого в боях за Україну Воїна – унікального науковця, музикознавця-медієвіста Івана Кузьмінського, який пристрасно досліджував різні періоди української музичної історії. У своїй дисертації Іван запропонував теорію виникнення партесного багатоголосся як питомо української практики православних християн і приділив окрему увагу лаврському періоду його розвитку. Саме ця теорія лишається цінним дороговказом до найменш вивченого періоду партесної традиції – його виникнення та подальшого поширення територіями України.

Український партесний спів – це важливий історичний момент у формуванні потужної яскраво-самобутньої професійної традиції сакральної музики України.  Її дослідження, реконструкція та поширення є пріоритетними для учасників лабораторії Musica Sacra Ukraina платформи Open Opera Ukraine.

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців