ЮНЕСКО внесло ще 2 об’єкти культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

11 грудня заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар взяла участь у 19-ому засіданні Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Під час заходу учасники підтримали ініціативу України і прийняли рішення про внесення двох об’єктів під посилений захист.

Відтак, до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом, включено Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та Одеський літературний музей. 

Раніше до цього списку вже було внесено 25 об’єктів культурної спадщини України. Мова йде про більшість об’єктів, які входять до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та до попереднього Списку світової спадщини ЮНЕСКО, без врахування об’єктів, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. 

«Сьогодні — 1022-й день війни. До цього моменту МКСК задокументувало 1222 випадки руйнування об’єктів культурної спадщини. Це означає, що в середньому більше одного об’єкта росія пошкоджує щодня. І це статистика, яка не включає руйнування культурної інфраструктури та пограбування музеїв і археологічних колекцій. Це все спроби не лише знищити фізичні пам’ятки, але й стерти ідентичність та історію нації. Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» є нагадуванням про одну з найтемніших сторінок історії людства, підкреслюючи важливість пам’яті та боротьби з ненавистю. Одеський літературний музей, попри щоденні обстріли, залишається стійким символом української культури. Я вдячна за підтримку держав-учасниць. Ми також закликаємо до встановлення міжнародно-правової відповідальності за руйнування культурних цінностей, що перебувають під посиленим захистом. Це необхідно зробити не лише для України, а й заради дотримання принципів міжнародного права та збереження спільної світової спадщини», — зазначила у своєму онлайн виступі заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар.

Під час засідання також розглядалися питання міжнародної підтримки України, охорони та ретроспективної інвентаризації культурних цінностей, що внесені до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом. Учасники Комітету висловили солідарність з українським народом та глибоку стурбованість через цілеспрямоване знищення культурного сектору російськими військами.

Вас може зацікавити

У Львові відбулося обговорення проєкту Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки

У Львові відбулося обговорення проєкту Стратегії розвитку культури України на 2025-2030 роки

Микола Точицький у телефонній розмові з Міністром культури Естонської Республіки обговорили перспективи співпраці у сфері культури 

Микола Точицький у телефонній розмові з Міністром культури Естонської Республіки обговорили перспективи співпраці у сфері культури