Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького продовжує роботу з покращення фізичної доступності, а також впроваджує нові інформаційні рішення. У закладі триває встановлення мобільних інфобоксів, які допомагають безперешкодно оглядати колекції та ознайомлюватися з музейними фондами.

Облаштовані відповідно до вимог безбар’єрності локації відвідали керівники департаменту культури Закарпатської ОВА — Євген Тищук і Віктор Кравчук. Разом із директоркою музею Ольгою Шумовською вони обговорили досягнення та плани закладу на майбутнє.

«Культурна доступність – одна з основних складових розбудови суспільства рівних можливостей. Це те, чого зараз дуже потребує наша країна, адже кількість людей з фізичними чи ментальними порушеннями щороку зростає. Наші комунальні заклади культури працюють над забезпеченням комфортних умов для всіх відвідувачів», – наголосив директор департаменту культури ОВА Євген Тищук.

У виставкових залах та коридорі Ужгородського замку вже встановлені та працюють три мобільні інфобокси з аудіогідами. Ці пристрої для віртуального огляду експозицій і фондових колекцій зручні для людей з порушеннями зору чи слуху, а також для відвідувачів, які пересуваються на кріслах колісних.

Як підкреслила директорка музею Ольга Шумовська, у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською, у закладі вже вдалося повністю облаштувати перший поверх для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Для відвідувачів доступні зручні під’їзди і проходи, марковані сходи, кнопка екстреного виклику, написи шрифтом Брайля, датчики руху, комфортні зони для відпочинку та підзарядки гаджетів.
«Окрім інфобоксів, у виставкових залах музею можна переглянути оцифровані стародруки, прослухати звучання традиційних музичних інструментів за QR-кодами та дізнатися історії «мовчазних» експонатів», — розповіла Ольга Шумовська.
