Жодних юридичних перешкод для порятунку костелу Святого Миколая наразі немає, – МКІП

Сьогодні, 12 березня, в костелі Святого Миколая відбулась пресконференція, мета якої звернути увагу громадськості на проблему руйнування та важливість збереження костелу Святого Миколая в Києві. Також йшлося про передачу костелу громаді Римсько-католицької парафії Святого Миколая в Києві. 

Переглянути фотоальбом

Фото Антоніни Вишневської

«Наголошую, наразі немає жодних юридичних перешкод для того, аби рятувати костел від руйнування, як і відсутні жодні перепони для богослужінь релігійної громади парафії Святого Миколая. Питання передачі костелу громаді – це паралельний процес. Він не впливає на можливість реставрації пам’ятки», – підкреслила начальник дозвільно-погоджувального управління Міністерства культури та інформаційної політики України Наталія Войцещук.

Вона зазначила, що МКІП вживає всіх заходів для передачі будівлі в постійне безоплатне користування костелу Святого Миколая в Києві релігійній громаді Римо-католицької церкви (РКЦ). У Міністерстві сподіваються, що вже до травня будуть внесені необхідні зміни до законодавства.

«У нас є юридично не унормована законодавча база питання передачі. На сьогодні, з 2020 року, немає можливості передачі в безоплатне користування, є тільки опція оренди. І в законопроєкті, який зараз буде розглядатися парламентом у другому читанні, будуть поправки щодо релігійних об’єктів і передачі їх в безоплатне користування. Також з іншими, важливими для нас поправками, які стосуються і присутності московського патріархату, і так само щодо поняття національних святинь. Тому подивимось, наскільки швидко по регламенту це буде пройдено, але маємо велику надію, що у травні цей закон буде прийнято», – сказала Наталія Войцещук.

Також Костел зможуть передати громаді після переміщення ДП «Національний дім органної та камерної музики України» з костелу до приміщення флігеля Міжнародного центру культури та мистецтв Федерації профспілок. Там мають створити «Будинку музики».  

Це найбільш складне питання, адже на комплекс будівель Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації професійних спілок на Алеї Героїв Небесної Сотні, 1 у м. Києві суд наклав арешти. У зв’язку з кримінальними провадженнями та судовим розглядом процес передачі будівлі флігеля Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації професійних спілок для подальшої реконструкції та адаптації під потреби державної організації призупинено, до вирішення спорів.

Крім того, представниця МКІП зазначила, що ще одним важливим пунктом є повернення хрестів на святиню, тому що «будь-яка пам’ятка, яка має культове значення, має  хрести, бо це їхній символ».

Нагадаємо, раніше між МКІП та релігійною організацією «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви у м. Києві» підписаний меморандум про співпрацю. Метою документу є вирішення в установленому законодавством порядку питання передачі пам’ятки в постійне користування релігійній організації.

Серед спікерів пресконференції: Наталія Войцещук, начальник дозвільно-погоджувального управління Міністерства культури та інформаційної політики України; Єпископ Станіслав Широкорадюк OFM, Ординарій Одесько-Сімферопольської Дієцезії (Одеса, Херсон, Миколаїв, Крим); отець Павло Вишковський OMI, доктор теології, настоятель парафії св. Миколая в м. Києві; Людмила Филипович, науковець, релігієзнавець та автор петиції; Юзеф Добровольський, парафіянин парафії Святого Миколая.

Вас може зацікавити

Президент Чеської Республіки Петр Павел відвідав Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого

Президент Чеської Республіки Петр Павел відвідав Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого

Європейський Союз виділив 10 мільйонів євро на підтримку незалежних медіа в Україні

Європейський Союз виділив 10 мільйонів євро на підтримку незалежних медіа в Україні