Із 24 по 28 квітня 2017 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова перебувала з робочим візитом у Нью-Йорку з метою участі в роботі 16 сесії Постійного Форуму ООН з питань корінних народів.
24 квітня відбувся захід «Корінні кримські татари: Стратегії виживання та забезпечення прав», організований Міністерством інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ України, Меджлісом кримських татар, Кримськотатарським Ресурсним Центром та Естонським Інститутом з прав людини. Захід було присвячено положенню кримських татар в умовах окупації.
За словами Першого заступника, Україна з 2014 року приєдналась до клубу країн із демократичною практикою по відношенню до своїх корінних народів, зокрема визнавши кримських татар корінним народом Криму.
«Кримські татари з часів повернення на Батьківщину виборювали право бути визнаними «корінним народом» офіційним Києвом. Сьогодні Україна приєдналась до Декларації ООН з прав корінних народів та визнала цей статус за кримськими татарами. Цей крок довів світу, що Україна сьогодні готова змінюватися, виправляти помилки, впроваджувати демократичні зміни. Для кримських татар у Криму – це надзвичайно потужний сигнал із боку України, який зберігає надію на свободу», – наголосила Джапарова.
25 квітня Еміне Джапарова виступила із промовою від Уряду України на заході високого рівня, організованого в рамках сесії ГА ООН із нагоди 10-ї річниці прийняття Декларації ООН з прав корінних народів.
Вона, зокрема, повідомила, які законодавчі акти Україна прийняла за останні три роки щодо захисту прав кримських татар.
«Це й визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар, надання міжнародному аеропорту в Сімферополі імені кримськотатарського льотчика Аметхана Султана, започаткування процесу повернення десяткам населених пунктів у Криму історичних кримськотатарських назв. Та головне досягнення – це визнання кримських татар корінним народом і приєднання до Декларації ООН з прав корінних народів, що дає можливість самовизначення свого майбутнього. Наразі черга за парламентарями, які голосуватимуть за зареєстрований законопроект щодо статусу народу, що надасть практичний зміст задекларованій політиці України по відношенню до кримських татар», – зазначила Перший заступник.