«Сьогодні виповнився 71 рік з дня депортації кримських татар – корінного народу Криму – тоталітарним радянським режимом. Поки чоловіки захищали Батьківщину на полях Другої світової війни, війська НКВС примусили жінок, дітей, калік та літніх людей кримськотатарського народу поспіхом покинути власні домівки. В товарних вагонах, в нелюдських умовах їх було вивезено в степи Узбекистану, Казахстану, Таджикістану та на Урал. Після завершення війни фронтовики також були змушені виїхати в місця депортації.
У перші дні та роки депортації загинуло близько половини з чисельності 200-тисячного народу. Велику кількість жертв склали діти.
Щоб назавжди стерти пам’ять про кримчан, радянська влада заборонила їм повертатись додому, викреслила етнонім “кримські татари” і перейменувала всі населенні пункти півострова, які нагадували про їх попередніх мешканців.
Депортація стала фактичним актом геноциду проти корінного народу Криму, як і Голодомор став актом геноциду проти українців.
Український народ, який так само пережив страждання через тоталітарний радянський режим, ніколи не допустить, щоб дата 18 травня 1944 року була забута. Більш того, всі українці сприймають та переживають трагедію кримських татар як свою власну. В цей день ми всі – кримські татари.
Ми – українці і кримчани – маємо спільну історію, спільну долю, спільну державу та спільний Майдан.
Ми пам’ятаємо й вшановуємо пам’ять не тільки жертв депортації – геноциду – кримськотатарського народу, але й російської окупації, що сталася минулого року. Так, перша жертва окупантів – Решат Аметов – має посмертно отримати звання Героя України.
Українська держава прикладе всі зусилля для звільнення жертв ФСБ: Ахтема Чійгоза, Алі Асанова, Мустафи Дегерменджі та Ернеста Небієва, які сьогодні кинуті за ґрати лише через те, що рік тому, 26 лютого, вийшли на кримський Майдан на захист суверенітету та територіальної цілісності України разом із тисячами своїх земляків.
Українська держава не тільки прикладе всі зусилля для захисту своїх громадян, своїх патріотів, але й створить всі необхідні умови для збереження кримськотатарської культури та подальшого розвитку всіх її інститутів: органів національного самоврядування, національної освіти та ЗМІ.
Ми повернемо Крим. Ми повернемось в Крим. І він вже ніколи не матиме нічого спільного з тоталітарним радянським минулим та окупантами.
Слава Україні! Героям слава!»