До 29 лютого у Вікіпедії проходить акція з написання та покращення статей про пам’ятки культури. Цей проєкт є логічним продовженням конкурсу «Вікі любить пам’ятки» в Україні. За роки проведення фотозмагання у Вікісховищі вже назбиралось понад 280 тисяч світлин під вільними ліцензіями, на яких зображено майже 34 тисячі об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців тощо. Проте у Вікіпедії багато з цих пам’яток досі не представлені статтями.
Наприклад, про віллу Бачевського у Львові, де нещодавно знесли незаконно збудовану скляну «шпаківню», чи житловий флігель початку XX століття у Києві на вул. Саксаганського, де нові власники будують собі додатковий поверх, у Вікіпедії досі немає статей. Щонайменше про 67 споруд в історичному центрі Львова, понад 80 пам’яток національного значення у Рівненській області, понад 400 об’єктів у Києві ще не представлені статтями у найбільшій онлайн-енциклопедії.
«Вікіпедія є одним з найпопулярніших сайтів в Україні та важливим джерелом інформації. Щороку ресурс переглядають понад 60 мільйонів разів. Ми прагнемо, аби про якомога більше українських пам’яток можна було прочитати у Вікіпедії: про історію та сучасний стан, а можливо для когось і, взагалі, дізнатися про їхнє існування та ширше подивитися на культурну спадщину України», — зазначає Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету конкурсу «Вікі любить пам’ятки».
Це важлива ініціатива з наповнення українського розділу Вікіпедії інформацією про об’єкти культурної спадщини України. У рамках акції можна писати про існуючі або втрачені об’єкти культурної спадщини, покращувати та ілюструвати вже наявні статті. Найактивніші учасники отримають призи за свій внесок.
Детальні умови акції можна знайти за посиланням.
Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах. За цей час було зібрано майже 2 мільйони зображень. Конкурс проводиться у близько 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна В Україні цього року проходив восьмий раз. Загалом протягом 2012—2019 років у рамках конкурсу було завантажено понад 280 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано більш ніж 34 тисячі пам’яток із території України (39%), взяло участь майже 3500 осіб (від аматорів до професіоналів). Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.