Вперше легендарна українська опера транслюватиметься онлайн на увесь світ

Вперше сучасна українська опера транслюватиметься на сайті Opera Vision – міжнародній платформі, що завдяки опері єднає увесь світ.

До 30-ої річниці Незалежності України виставу легендарної феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, сайт Opera Vision транслюватиме вперше: досі опери чи балети українських композиторів не були представлені для кілька мільйонної аудиторії цієї платформи, кількість переглядів якої щодня складає понад 10 тис. користувачів.
Трансляція вистави буде відбуватися у вільному доступі до кінця року, починаючи з 20 серпня о 19:00, із доступними українськими та англійськими субтитрами. Також на сайті будуть представлені фото, відео-трейлер фолькопери-балету «Коли цвіте папороть», інтерв’ю з постановниками – композитором Євгеном Станковичем, диригентом Володимиром Сіренком та режисером Василем Вовкуном.
Безкоштовна трансляція феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Є. Станковича на сайті Opera Vision: https://operavision.eu/en

Відео-анонс трансляції на сайті Opera Vision

Трейлер фолькопери-балету «Коли цвіте папороть» Є. Станковича.

Сайт Opera Vision діє під патронатом Міжнародної асоціації «Opera Europa» та програми Європейського союзу «Креативна Європа», і транслює найновіші постановки понад 30-ти провідних оперних театрів європейських країн. До слова, у серпні сайт транслюватиме, окрім української фолькопери-балету Є. Станковича, опери «Русалка» А. Дворжака у постановці німецького театру м. Брауншвейг та «Поворот гвинта» Б. Бріттена Королівського театру Ла Монне/Де Мунт у Брюсселі (Бельгія).

Нагадаємо, що новітня прем’єра феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Є. Станковича відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року, і стала першою прем’єрою у програмі розвитку театру «Український прорив» генерального директора-художнього керівника Василя Вовкуна. Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою як яскраво національний модерний твір, що поєднує хорове виконавство, народні традиції обрядовості свята Івана Купала і сучасну хореографію.

Над новітньою постановкою вистави працювали режисер Василь Вовкун, диригент Володимир Сіренко, художник Тадей Риндзак, художниця костюмів Ганна Іпатьєва, художник світла Дмитро Ципердюк, хормейстер Василь Коваль, балетмейстери-постановники Артем Шошин і Сергій Наєнко. У прем’єрних виставах брала участь народна артистка України Ніна Матвієнко. Її спів можна також почути у відеоверсії вистави. Серед виконавців – тенор, соліст Львівської національної опери та провідних європейських театрів Михайло Малафій, а також хор, балет і симфонічний оркестр Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.