Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України.
03 грудня у вітчизняний прокат виходить сенсаційний фільм «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу — NHL. Режисером картини став документаліст Володимир Мула. В Україні стрічка з’явиться під гаслом «Історія перемог вільних українців». Ukrainians або коротко UKE — саме так у Північній Америці називають вихідців з України. Завдяки розповідям героїв, рідкісним знахідкам та безцінним свідченням «ЮКІ» зважено та об’єктивно зафіксує, що українці — унікальна нація, якій є чим пишатися.
«В основі фільму — виняткове дослідження творчої команди проєкту. Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі — головному трофею ліги світу NHL — масово зафіксовані прізвища українських гравців, — розповідає Володимир Мула, — Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України».
Героями стрічки стали хокеїсти, що у різні епохи здобували світову славу: дворазовий володар Кубка Стенлі у складі «Philadelphia Flyers» Орест Кіндрачук; дворазовий володар Кубка Стенлі у складі «Boston Bruins» Іван Буцик; триразовий володар Кубка Стенлі у складі «New Jersey Devils» Кен Данейко; переможець Кубка Стенлі у складі «Pittsburgh Penguins» Джеф Чикрун; володар Кубка Стенлі у складі «Chicago Black Hawks» Ерік Нестеренко; переможець Кубка Стенлі у складі «New Jersey Devils» Брюс Драйвер; чотириразовий володар Кубка Стенлі у складі «Toronto Maple Leafs» Еді Шах; переможець Кубка Стенлі у складі «Tampa Bay Lightning» та «Pittsburgh Penguins» Руслан Федотенко, а ще найкращий хокеїст усіх часів Іван Грецький. Глядачі також побачать сина славетного воротаря Тараса Савчука — Джеррі і хокейного аналітика Келлі Груді. Зйомки відбувалися протягом трьох років у Канаді, США, Білорусі та Україні.
«Завдання було не з легких: протягом довгих місяців я працював з міжнародними архівами, намагався взяти інтерв’ю у хокейних зірок по всій Північній Америці, сплачував шалені штрафи за перевищення швидкості і старався не замерзнути у холодних канадських преріях. Завдяки допомозі сотень абсолютно різних людей, які палко підтримували ідею, мені вдалося реалізувати цей проєкт. Запрошую кожного українця подивитися фільм у кіно та надихнутися унікальною і спільною для нас історією!», — коментує режисер та продюсер фільму Володимир Мула.
З 03 грудня «ЮКІ» на широких екранах кінотеатрів України!
Назва фільму: «ЮКІ»/UKE
Старт в Україні: 03.12.2020
Жанр: документальний фільм
Режисер та продюсер: Володимир Мула
Автор сценарію: Микола Васильков
Оператори: Олег Шевчишин, Дмитро Шиповський, Станіслав Ткачов, Олександр Терновий
Режисер монтажу: Андрій Луннік
Консультант: Євген Количев
Герої: Орест Кіндрачук, Іван Буцик, Кен Данейко, Джеф Чикрун, Ерик Нестеренко, Брюс Драйвер, Володимир Грецький, Еді Шах, Руслан Федотенко, Іван Грецький
В епізодах: Джері Савчук (син Тараса Савчука), Келі Груді (хокейний аналітик телеканалу CBC), Роман Коваль (історик), Мирон Биць (Президент УСЦАК), Орест Теплий (приватний колекціонер)
Анотація до фільму: Їхні історії викликають захват та мотивують! Через відчай і біль до успіху, через свободу і жагу до перемоги — їхні імена назавжди вписано в історію найвідомішої хокейної ліги — NHL. Іван Грецький, Орест Кіндрачук, Ерік Нестеренко, Іван Буцик, Руслан Федотенко та багато інших, що у різні епохи здобували світову славу за океаном. Неймовірні розповіді легенд NHL, чий приклад надихає світ! Настав час пишатися ними і на їхній рідній землі — в Україні. «ЮКІ» — реальні історії перемог вільних українців!
«ЮКІ» («UKE»)
ТОВ «ТелеПростір Студіо»
назва (назва робоча): «ЮКІ» («UKE»)
автор сценарію: Васильков Микола Олександрович;
режисер-постановник: Мула Володимир Романович;
вид: неігровий;
жанр: документальний;
кількість серій: 1;
хронометраж (хвилин екранного часу) : 90;
носій: цифровий;
колір: кольоровий ;
формат кадру: 16х9 ;
формат запису фонограми: Стерео 5.1;
Загальна вартість – 5 974 102,60
вартість виробництва за рахунок Держкіно: 4 604 514,86 (чотири мільйони шістсот чотири тисячі п’ятсот чотирнадцять гривень та вісімдесят шість копійок) гривень без ПДВ для виробництва (створення) Фільму, що є сумою Договору та складає 77 (сімдесят сім) % кошторисної вартості виробництва (створення) Фільму.
Початок виробництва – 11.12.2019
Акт здачі – 19.06.2020