Сьогодні, 20 липня 2015 року, відбувся брифінг щодо співпраці Уряду України та інституцій Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
В заході взяли участь: Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, Старший співробітник проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх та Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуня Міятович.
Під час брифінгу учасниками презентовано громадськості експертні висновки та рекомендації, розроблені офісом представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ до проекту Концепції інформаційної безпеки України, та оголошено про подальші спільні ініціативи Міністерства інформаційної політики та Координатора проектів ОБСЄ в Україні щодо надання підтримки Урядові України в удосконаленні державної інформаційної та комунікаційної політики.
На початку брифінгу Міністр інформаційної політики України зазначив, що у рамках Коаліційної угоди та на виконання Програми дій Уряду, Експертною радою при Міністерстві інформаційної політики напрацьовано важливий стратегічний документ – проект Концепції інформаційної безпеки України, який пройшов експертну оцінку фахівців, залучених офісом Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович.
«Для нас важлива співпраця з представниками офісу ОБСЄ, бо саме з їх допомогою у вересні ми плануємо представити готовий документ Концепції інформаційної безпеки України», – зауважив Міністр.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, з якою було встановлено відеоконференцзв’язок з офісу у Відні, зазначила, що проаналізувавши проект Концепції, офіс передав його на опрацювання провідним юридичним фахівцям, які надали свої рекомендації до проекту. Представник ОБСЄ підкреслила, що головним принципом в напрацюванні рекомендацій до проекту документу було дотримання права на свободу слова та вираження, що створює основу для реалізації інформаційних прав людини. «Рекомендації до проекту Концепції були напрацьовані з боку провідних юристів, з якими Ви згодом зможете ознайомитися під час обговорень документу та на офіційному веб-сайті відомства», – зазначила представник ОБСЄ. Дуня Міятович також додала, що офіс ОБСЄ готовий постійно долучатися до проектів Міністерства з метою всебічного вдосконалення інформаційної та комунікаційної політики в Україні.
Під час свого виступу Джеффрі Ерліх сказав: “Це дуже позитивні кроки і, навіть, я б сказав, новий день у демократії, коли Міністерство настільки відкрито залучає громадськість та медіаспільноту для обговорення таких важливих документів”. Старший співробітник проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні також зазначив, що маючи напрацьовані офісом ОБСЄ рекомендації до проекту Концепції інформаційної безпеки України, офіс Координаторів проектів ОБСЄ в Україні, в свою чергу, надалі надаватиме необхідну підтримку в супроводі документу, напрацьованого ЕРМІП з урахуванням рекомендацій інституцій ОБСЄ.
Міністр Юрій Стець на завершення додав: «В рамках співпраці Міністерства інформаційної політики України та ОБСЄ в серії круглих столів в Києві та регіонах, по обговоренню проекту Закону про інформаційну безпеку України, Доктрини інформаційної політики України та Державної програми розвитку інформаційного простору України, модератором виступить народний депутат, один з провідних журналістів України, Мустафа Найєм. До обговорення долучаться міжнародні експерти, медіа юристи, представники третього сектору та фахівці у галузі інформаційної безпеки».
Нагадаємо, що 26 березня 2015 року розпочала роботу Експертна рада при Міністерстві інформаційної політики України з розробки Концепції інформаційної безпеки та з питань розвитку інформаційного простору України. Співголовою Експертної ради від МІП став Юрій Стець, співголовою від громадськості було обрано доктора політичних наук, доцента кафедри міжнародних медіа комунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин Сергія Даниленка.
Головною метою діяльності ЕРМІП стало напрацювання трьох взаємодоповнюючих документів: проекту Закону про Концепцію інформаційної безпеки, Доктрини інформаційної політики України та Державної програми розвитку інформаційного простору України.