Юрій Стець: «Визнання депортації 1944 року геноцидом кримських татар – символ політичної зрілості та відповідальності української держави»

12 листопада 2015 року Україна зробила важливий крок, який увійде до новітньої історії, як символ політичної зрілості та відповідальності української держави. Верховна Рада України проголосувала за постанову щодо визнання депортації кримських татар 1944 року геноцидом. 18 травня віднині офіційно стане днем пам’яті жертв, які загинули внаслідок цілеспрямованого винищення корінного населення Криму.

Незважаючи на те, що через депортацію загинула майже половина кримськотатарського народу, кримці більше 40 років мужньо боролися за право повернутися на Батьківщину. Після анексії Криму Російською Федерацією, яка є правонаступницею Радянського Союзу, кримські татари знову виборюють своє право на вільне життя у якості корінного народу Криму та можливість бути частиною європейської сім’ї у складі України.

Свого часу світ розділив біль українців та згадав мільйони жертв Голодомору 1932-33 років в Україні. Геноцид визнали більше 20 країн світу. Парламентська Асамблея Ради Європи та Європарламент назвали штучний голод, ініційований радянською владою, злочином проти людяності.

Сьогодні Україна, визнавши депортацію геноцидом, сама проявила солідарність із народом, який так само постраждав через репресії тоталітарного режиму – із кримськими татарами. Українське суспільство не тільки розділяє біль кримськотатарського народу, але й кожного дня оплачує своєю кров’ю звільнення Криму на східному фронті. Саме тому майбутнє Криму – разом із європейською Україною, в якій права кримськотатарського народу визнані та забезпечені на законодавчому рівні.

Слава Україні!

Millet! Vetan! Qirim!