Міністерство інформаційної політики України виступає за дотримання свободи слова в Україні, зокрема на окупованій території АР Крим.
Останні події на півострові свідчать про втрату професійної гідності з боку Федеральної служби безпеки та Слідчого комітету Російської Федерації. В підтвердження цього є обшуки, затримання та допити оператора кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Небієва, колишніх журналістів незалежних інтернет-ЗМІ: «BlackSeaNews» – Тетяни Гучакової, «Центра журналістських розслідувань» (ЦЖР) – Анни Шайдурової, севастопольського блогера Галини Денисової, а також порушення кримінальної справи за статтею 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ» щодо журналіста ЦЖР Анни Андрієвської. Всі ці дії мають ознаки системного тиску на кримських журналістів, блогерів та на незалежні кримські ЗМІ.
Радник Міністра з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський вважає, що кожен аналогічний факт порушення прав кримських журналістів підпадає під дію ст.171 КК України «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста», ст.162 «Порушення недоторканності житла» і ст. 146 КК України «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини».
Зауважимо, що майже кожного тижня в Криму ФСБ та Слідчий комітет своїми діями знищують свободу слова, позбавляючи кримських журналістів права на професію. МІП вважає, що дана ситуація є свідоцтвом занепаду на території окупованого Криму європейських цінностей та втрати співробітниками російських спецслужб і правоохоронних органів професійної честі та гідності.