МКІП оголошує про початок прийому документів для проведення відбору на конкурсній основі проєктів телевізійних серіалів патріотичного спрямування, для виробництва(створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка

Опубліковано:
Завершено

Конкурсний відбір здійснюватиметься відповідно до Порядку проведення відбору телевізійних серіалів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка, затвердженого наказом Міністерства культури та інформаційної політики України 04 вересня 2020 року № 2089, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за N 940/35223.

З зазначеним документом можна ознайомитися за посиланням.

Для участі у конкурсному відборі суб’єкт кінематографії подає до МКІП:

  • відповідну заявку (див. додаток 1);
  • документи, які характеризують проєкт (див. додаток 2);
  • орієнтовний календарний план проєкту за встановленою формою (див. додаток 3 або додаток 4 у залежності від виду проєкту телевізійного серіалу);
  • граничний кошторис проєкту за встановленою формою (див. додаток 5);
  • лист-гарантія від заявника про відсутність обмежень, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку за встановленою формою (див. додаток 6).
  • Заявка та додатки до заявки мають бути викладені державною мовою.

Заявки приймаються з 29 жовтня по 11 листопада 2020 року до 23:59 (включно).

Документи надсилаються на електронну адресу [email protected] одним листом у сканованому вигляді (формат PDF), кожен документ окремим файлом.

Телефони для довідок: (044) 234-15-61 

Контактні особи: Чимбар Тетяна Феліксівна, секретар Експертної ради, головний спеціаліст відділу з кіно, або Бондарчук Олена Михайлівна, в. о. начальника відділу з кіно.

Державна підтримка надається для виробництва:

1) Проєктів, що знаходяться на будь-яких періодах (етапах), за результатами реалізації яких до 18 грудня 2020 року (включно) створюється телевізійний серіал;

2) Проєктів, що знаходяться на будь-яких періодах (етапах) виробництва, за результатами  реалізації яких до 18 грудня 2020 року (включно) створюються:

 А) у разі реалізації періоду (етапу) розвитку кінопроєкту:

  • літературний сценарій для ігрових телевізійних серіалів, сторіборд для анімаційних телевізійних серіалів, розширений трітмент  для неігрових телевізійних серіалів;
  • презентаційний візуальний  матеріал (тизер у разі необхідності);
  • кошторис виробництва, ліміт витрат виробництва;
  • графік робіт.

Б) у разі реалізації періоду (етапу) розробки режисерського сценарію:

  • екранна інтерпретації літературного сценарію режисером-постановником та іншими авторами телевізійного серіалу,
  • виробничо-творчі рішення;
  • техніко-економічні показники. 

В) у разі реалізації підготовчого періоду (етапу):

  • постановочний проєкт, який може складатися з (з усіх наведених матеріалів, або з деяких з них):
  • для ігрових та неігрових телевізійних серіалів – режисерського сценарію та експлікації, розробки окремих епізодів і сцен, фото- і кінопроб, ескізів, знімальних карт та операторської експлікації, детальних розкадровок, монтажно-технічних розробок, фотоматеріалів (зразків чи референсів костюмів, декорацій, реквізиту, локацій, проб гриму тощо), експлікації звукового оформлення, календарно-постановочного плану, тощо;
  • для анімаційних телевізійних серіалів – режисерського сценарію та експлікації (розкадровки), аніматику, художньої розробки (ескізів) персонажів та фонів, проб анімаційного руху персонажів, експлікації звукового оформлення, календарно-постановочного плану тощо. 

Г) у разі реалізації знімального періоду (етапу):

  • візуальні матеріали отримані за підсумками реалізації знімального періоду (етапу) проєкту телевізійного серіалу. 

Державна підтримка надається проєктам телевізійних серіалів у розмірі не більше ніж 50 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва проєкту телевізійного серіалу, або його окремих періодів (етапів) (за умови підтвердження заявником наявності у нього решти коштів, необхідних для фінансування виробництва проєкту телевізійного серіалу, або його окремих періодів (етапів)) і може бути спрямована на фінансування витрат, які будуть понесені протягом дії договору з МКІП.

Окреме застереження щодо дотримання строків реалізації проєктів

Виходячи з обмежень, передбачених джерелом фінансування програми (Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 592, кінцеві строки реалізації проєктів, або його періоді(етапів), що будуть визначені переможцями конкурсу та на реалізацію яких буде укладений відповідний договір, не можуть бути пізнішими за 18 грудня 2020 року.

Недотримання цього строку буде вважатись порушенням договірних зобов’язань, внаслідок чого виробник буде зобов’язаний повернути кошти попередньої оплати державі.

Орієнтовний графік проведення конкурсу:

Прийом заявок: 29.10 – 11.11. 2020 року

Воркшоп (онлайн-семінар) Експертної ради: 02.11.2020 року

Оголошення результатів першого туру: 23.11. 2020 року

Проведення другого туру (презентаційні сесії): 25.11 – 26.11. 2020 року

Оголошення переможців: 27.11. 2020 року

Залежно від кількості отриманих заявок, графік проведення конкурсу може бути уточнено.

За результатами конкурсу з переможцями укладається договір на фінансування виробництва проєкту, або його періоду (етапу) в обсязі та на умовах, які були викладені в заявці на участь у конкурсному відборі та затверджені Експертною радою.

Проєкти телевізійних серіалів патріотичного, які отримають у цьому році державну підтримку на реалізацію окремих періоді (етапів) за зазначеною програмою, не позбавлятимуться права на отримання державної підтримки, або на фінансування з інших джерел для їх подальшого виробництва, зокрема за програмами МКІП у разі їх реалізації, з урахуванням обмежень щодо заборони подвійного фінансування одних і тих самих витрат із державного бюджету.

Протягом проведення конкурсу МКІП буде оперативно і завчасно інформувати конкурсантів щодо комплектів документів і інструкцій щодо кожного подальшого етапу.

Довідково

Суб’єктом кінематографії є фізична або юридична особа, яка займається будь-яким видом професійної діяльності у сфері кінематографії.

Патріотична спрямованість кінопроєкту передбачає, що його зміст відповідає принаймні одній з таких ознак: консолідації українського суспільства навколо ідей спільного майбутнього, розвиток національної свідомості, патріотичних почуттів, посилення відчуття гордості за власну державу; популяризація української історії, культури, науки та спорту шляхом висвітлення визначних подій та явищ; героїзація образів видатних постатей сучасної української історії; ствердження ідеалів свободи, миру, загальнолюдських та сімейних цінностей;  зміцнення взаємної поваги і толерантності, культурного діалогу в українському суспільстві; висвітлення основних віх життєвого та творчого шляху Лесі Українки (з нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя з дня народження), Івана Франка (з нагоди відзначення у 2021 році 165-ї річниці з дня народження); відображення визначальних подій здобуття Україною незалежності (з нагоди відзначення у 2020 році 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет та відзначення у 2021 році 30-ї річниці проголошення Акта незалежності України).

Датою одержання заявок вважається дата їх надходження на електронну адресу, зазначену в оголошенні. Не пізніше одного робочого дня з дати отримання заявки секретар Експертної ради надсилає на електронну адресу суб’єкта кінематографії підтвердження про її одержання.

У разі подання документів у неповному обсязі або оформлених неналежним чином секретар Експертної ради засобами електронного та телефонного зв’язку повідомляє про це суб’єкта кінематографії. Суб’єкт кінематографії не пізніше двох робочих днів з дня отримання повідомлення має право подати виправлені з урахуванням зауважень документи (але не пізніше визначеного в оголошенні строку подання заявок).

Заявки, подані після завершення зазначеного в оголошенні строку приймання документів, не розглядаються.

Відповідно до Указу Президента України від 25 травня 2017 року № 133 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким застосовано санкції до поштових сервісів, зокрема, «Яндекс», «Яндекс. Україна», «Mail.ru», «Mail.uа», МКІП не прийматиме заявки із зазначених сервісів.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6