Стійкість через медіаграмотність: учасники конференції обговорили роль медіаграмотності в контексті сучасних викликів 

24 жовтня у Києві під час панельних дискусій конференції «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні» близько 200 експертів обговорили  ключові теми медіаграмотності, її вплив на національну безпеку, взаємозв’язок з дезінформацією та стратегічними комунікаціями, а також роль медіа та інформаційної грамотності у контексті сучасних технологій. 

На першій панельній дискусії «Медіаграмотність і національна безпека: чому медіаграмотність важлива на державному рівні» відбулася розмова щодо ролі медіаграмотності як частини державної політики. Спікери поділилися своїм баченням кроків, необхідних для впровадження Національної стратегії інформаційної безпеки та Стратегії розвитку медіаграмотності МКСК.

«Стійкість — це той фундамент, на якому ми будуємо наше спільне майбутнє. Саме вона дозволяє нам зберігати єдність і віру в перемогу. А медіаграмотність є одним із найважливіших інструментів для зміцнення цієї стійкості. Коли ми вміємо критично оцінювати інформацію, ми стаємо менш схильними до маніпуляцій і можемо захистити себе від дезінформації. Давайте разом працювати над тим, щоб зробити нашу країну більш стійкою та інформаційно захищеною», зазначив  радник Міністра культури та стратегічних комунікацій України Тарас Шевченко.

Під час другої панельної дискусії «Стовпи стійкості: як взаємопов’язані боротьба з дезінформацією, стратегічні комунікації та медіаграмотність» представники МКСК наголосили на необхідності посилення позиціонування України як глобального лідера у боротьбі з російською пропагандою, підкресливши важливість врахування міжнародного досвіду та інноваційних підходів для досягнення цієї мети.

«Навички медіаграмотності — це наші бронежилети, які захищають нас і забезпечують стійкість у світі інформаційних викликів. Процес їхнього набуття має бути безперервним і охоплювати все суспільство, адже інформаційне середовище швидко змінюється.  Важливість спільних зусиль у цьому процесі неможливо переоцінити, адже лише об’єднавши знання та досвід, ми зможемо ефективно протистояти маніпуляціям і дезінформації», підкреслила директорка департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій Ганна Красноступ.

Своєю чергою керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей заявив: «Паралельно із діями на фронті ворог намагається підірвати Україну зсередини — передусім шляхом дезінформації, щоб знизити  стійкість українського суспільства до опору противнику. А ця стійкість не може існувати без стратегічних комунікацій, які надають суспільству правдиву і достовірну інформацію. Та медіаграмотності, яка дозволяє людям критично оцінювати інформацію, яку вони отримують. Ось це і є відповіддю на питання як взаємопов’язані боротьба з дезінформацією, стратегічні комунікації та медіаграмотність. І вся діяльність Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКСК спрямована на реалізацію цих трьох напрямів».

Під час конференції також обговорювалися виклики та можливості, які створюють нові технології, зокрема штучний інтелект у сучасному світі. Спікери розглядали ШІ-грамотність як невід’ємну частину ширшого поняття грамотності. Вони наголосили на важливості розвитку критичного мислення і правильного використання інструментів у повсякденному житті.

Учасники також підкреслили, що медіа повинні креативно підходити до протидіїдезінформації, розвінчування історичних міфів та популяризації культурних продуктів. Саме це допоможе розширити доступ до правдивої та якісної інформації, що сприятиме розвитку суспільства.

Детальніше про відкриття конференції можна дізнатися на сайті МКСК.

Вас може зацікавити

Микола Точицький у телефонній розмові з Міністром культури Естонської Республіки обговорили перспективи співпраці у сфері культури 

Микола Точицький у телефонній розмові з Міністром культури Естонської Республіки обговорили перспективи співпраці у сфері культури 

Завершено реєстрацію Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Завершено реєстрацію Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки